Mide Hastalıkları

Fast Food beslenme, yanlış uyku pozisyonu, aşırı strese maruz kalmak, aşırı kahve, alkol, sigara tüketimi, asitli yiyecek – içecekler, bilinçsiz ilaç tüketimi son yıllarda mide hastalıklarının artış göstermesine sebep olmuştur. Mide hastalıklarının tedavisi tedavisinden önce hastalığın doğru teşhisi ciddi önem taşımaktadır.

  • Ülser
  • Gastrit
  • Reflü
  • Mide Fıtığı
  • Mide Kanseri
  • Mide Polipleri

TEDAVİLER

Hasta mide balonu yöntemiyle başlangıç kilosunun %15-20’sini verebilir.
Mide balonu yaklaşık 20 dk. süren bir işlemdir. Aynı gün hastaneden çıkış yapılabilir.

Makat hastalıkları tedavi edilmediğinde yaşam kalitesini düşüren, acı ve ciddi sorunlara yol açan hastalıklardır.

Mide hastalıklarının tedavisi tedavisinden önce hastalığın doğru teşhisi ciddi önem taşımaktadır.

Karaciğer Hastalıkları deyince akla ilk sırada hepatit geliyor. Sonrasında günümüzde hazır gıdalar, kızartmalar ve alkol tüketimi nedeniyle sonrasında karaciğer sirozu takip ediyor.

Tedavi edilmezse ciddi sağlık sorunlarına sebep olan bağırsak hastalıklarının temelinde olumsuz hava koşulları ve düşük bağışıklık sistemi yatmaktadır.

Sindirim sistemi, alerjiler, emilim bozuklukları, hormonal hastalıklar, romatizmal hastalıklar

Pankreasımız bedenimiz için çok önemli organlarımızın başında yer alıyor. Pek çok sindirim sistemi işlevinde etkisi bulunan Pankreas hastalıklarının en çok bilinen sebepleri arasında kötü beslenme yer alıyor.

Mide botoksu ise VKİ 40 ın altında overweight diye tanımladığımız hasta grubunda son derece basit bir uygulama olup, hastalarımız işlemden sonra 2 Saat gözlemledikten sonra günlük hayatlarına devam edebilirler.